מאמרים

טועמים את ירושלים – הגורמה של הבירה

נכתב על ידי פרימה בלוג.

 

 

 

לכל עיר יש טעם מיוחד וניחוחות שמאפיינים אותה. ירושלים ניחנה בשפע טעמים וניחוחות שמתגלגלים על הלשון וכמו לא רוצים להיפרד. מלון פרימה רויאל שוכן בלב אחת השכונות הציוריות ביותר של ירושלים, שכונת טלביה הנטועה עמוק בתוך הטעמים והניחוחות הירושלמים וזה אך טבעי שבמלון הבוטיק שלנו נציע לכם לטעום את ירושלים.

טועמים את ירושלים במלון בוטיק פרימה רויאל

 

את החופשה שלכם תתחילו בתצפית מודרכת מגג המלון, שכן אין דרך טובה יותר להמחיש את טעמה המיוחד של ירושלים. מהגג נרד אל בין סמטאות העיר ירושלים ונסייר בעקבות מאפיות ומסורות בירושלים, כבר בעת כתיבת שורות אלו עולות באפי ניחוחות המאפים הטריים שנאפים מדי לילה במאפיות בירושלים, וכמו מתחשק כבר לבצוע מהם ולהתענג מטעמם הטרי.

סיור מאפיות בירושלים - מלון בוטיק פרימה רויאל

הסיור שלנו יחלוף במאפיות בשוק מחנה יהודה, בבית ישראל – נבקר יחד במאפיות ותיקות וחדשות, נבחן מקרוב מסורות אפיה של עדות שונות ונגלוש דרך סמטאותיה הציוריות של ירושלים עם המדריך המרתק, שמיל הולנד, שכמו מכיר כל אבן וכל דלת בין הסמטאות.

בתום סיור שיארך כשלוש שעות נחזור להירגע במלון וכבר נצפה לחוויות שצפויות לנו ביום המחרת. את הבוקר פותחים בארוחת בוקר עשירה מלווה בצלילי פסנתר וכוסית שמפניה – הרי צריך לפתוח את היום בטעם משובח. בצהרי היום תוכלו להקשיב שוב למדריך שלנו, שמיל הולנד שיגלה לכם מהו בכלל מטבח ירושלמי? מה בין מטבח מסורתי למטבח מהגרים? ונבין  מתי הופכים אוסף מטבחי מהגרים למטבח מסורתי חדש.

ארוחת בוקר ירושלמית - מלון בוטיק פרימה רויאל

גם אתם מתחילים להיות רעבים? זה הרעב לטעם הירושלמי, לתוכן מעורר תיאבון ולחופשה שממלאת אותנו בחוויות בלתי נשכחות. ואם כבר בחוויות עסקינן, נספר לכם שמלון פרימה רויאל תומך ומחבר את אורחיו לאמנות ולתרבות הרוח בירושלים, וכחלק מזה תוכלו להצטרף אלינו לסיור בעקבות אמנים ויוצרים מהשורה הראשונה שחיו ויצרו מתוך ההשראה שקיבלו מההווי המיוחד של ירושלים: הנופים, הסמטאות, האנשים והחיים בכלל. בדרך נערוך מפגש עם דמויות שלקוחות מספרים ידועים, נשמע שירים ונקרא קטעים שנכתבו בהשראת ירושלים וכל זאת בהדרכתו של שמוליק לנגר, מורה דרך בכיר שטעמה של ירושלים משתבח בעקבות סיפוריו.

סמטאותיה הציוריות של ירושלים - מלון בוטיק פרימה רויאל

ולאחר כל כך הרבה סיפורים על אוכל וטעמים תחזרו למלון כדי ליהנות מארוחת ערב בניחוח ירושלמי, כשמקלובה, טבולהוחומוס ירושלמי הם רק חלק קטן, אם כי משובח, מהתפריט העשיר שיחכה לכם.

טועמים את ירושלים מלון בוטיק בירושלים

את השבת תתחילו בארוחת בוקר ירושלמית כמיטב המסורת – ארוחת בוקר שהיא סיבה בפני עצמה להגיע לסוף השבוע המיוחד הזה במלון פרימה רויאל בירושלים. שבעים ומאושרים, לאחר ארוחת בוקר מענגת נצא שוב לטייל ולהשתכר מיופיה של העיר ירושלים. הפעם נהלך לאורכו של הרחוב, מהמפוארים שברחובות ירושלים, נשמע על אנשים ומאורעות מרתקים, נבקר במבנים מרהיבים, נכנס לחצר אנדלוסית מדהימה ביופיה, עטורת פסיפסים ומזרקות ונכיר פינות נסתרות וקסומות. הרי חופשה בירושלים אינה שלמה בלי לגלות עוד כמה פינות חמד ייחודיות, ובלי לקנח במפגש טעימות והיכרות עם יינות ירושלמים, מפגש מרתק עם איריס ריינהרט, שתמלא אתכם בסיפורים על יין, ירושלים ומה שביניהם.

אמנות בירושלים - פרימה רויאל

לא ברור מה איתכם... אבל נדמה שזה בדיוק הרגע הנכון לחייג 9995 * אל מרכז ההזמנות של רשת מלונות פרימה ולמהר להבטיח את מקומכם בסוף השבוע הייחודי הזה שיתקיים ב – 28 בחודש אוגוסט ובסך הכל, ברור שמספר המקומות מוגבל, וברור אף יותר שהחופשה הזו תיחטף במהירות, ואם לא תמהרו לא יישארו מקומות עבורכם! אז כל מה שעליכם לעשות הוא פשוט לחייג: 9995 * ולהזמין, או קל יותר, להיכנס ללינק ולהזמין מקום באמצעות האתר: http://bit.ly/Jerusalem_flavor

אנחנו נשמח לפנק אתכם אצלנו במלון הבוטיק פרימה רויאל, עוד על המלון בלינק הבא: http://bit.ly/royal_jerusalem