מאמרים

פותחים שנה בשינויים ניהוליים וארגוניים ברשת פרימה

נכתב על ידי פרימה בלוג.

 

שנה חדשה בפתח והיא מביאה עמה שינויים מבורכים ברשת המלונות פרימה. יפה בן דוד, אשר הייתה מנכ"לית של שני המלונות בים המלח- אואזיס וספא קלאב, תחל ב- 1 באוקטובר 2014 את תפקידה החדש - מנהלת תפעול רשתית. מי שיתפוס את מקומה של יפה בשני המלונות הלא הוא יוסי סודרי שבתפקידו האחרון הכין לפתיחה ופתח את מלון דויד (לה מרידיאן לשעבר) בים המלח בעבור מלונות משפחת טייג.

מלון בוטיק בים המלח

אז בואו נראה מה השניים עשו במהלך הקריירה שלהם ומה צפוי להם בתפקידים החדשים.

 

יפה הספיקה במרוצת השנים שלה ברשת פרימה לנהל בהצלחה מרובה, את מלונות ים המלח ולפני כן את מלון פרימה רויאל בירושלים. כמו כן, עברה הניהולי והמקצועי במלונות מסוגים שונים – בוטיקים קטנים כגדולים, מלונות יוקרה ומלונות עממיים יותר, ברשתות בינלאומיות ומקומיות (רשת שרתון ודן) ובאזורים מגוונים – נופש, עירוני וכדומה. יפה עברה כברת דרך וניסיון הן ניהולי והן מקצועי רב במחלקות תפעוליות גדולות, בפרויקטים מורכבים כמו שיפוצים ובניה, בניהול פיננסי, תקציבי ועוד. לפיכך, מצאו הבעלים, מרק מוסקוביץ' ומנכ"ל הרשת, אבי דור, כי יפה הינה האדם הנכון במקום הנכון לבצע תפקיד זה.

במסגרת תפקידה נכונות ליפה משימות ואתגרים רבים, בין השאר היא תהיה אחראית על אחידות התפעול במלונות, על כל המשתמע מכך - בחינת הצרכים והעלויות, אל מול השרות והמוצרים אותם הרשת מעניקה. יישום הדרכות, נהלים, הטמעת מיתוג וקונספטים הלכה למעשה. כמו כן יפה תהיה אחראית על ניהול שינויים חוציי ארגון והכל בדרך סדורה ומדידה. היא תנצח על קיום הפורומים המקצועיים לתפקידים התפעוליים ניהוליים במלונות, הרחבתם ומיצוי הפוטנציאל מהקשר המקצועי הרוחבי ברשת, כמו גם בחינת הרחבת הידע המקצועי והכללי למנהלי המחלקות וניהול הביניים. אין ספק שתורגש עליית מדרגה בכל הקשור במלונות הרשת, החל מרמת העובדים ועד לרמת האורח.

יפה בן דוד קודמה בתפקידה ברשת מלונות פרימה

דברים נוספים שיפה תהיה אחראית עליהם הם: ניהול הידע בארגון ובניית צוות עתודה ניהולי כללי לכל הרשת. הטמעת "חזון פרימה" למנהלים החדשים וחפיפתם בארגון. בנוסף, יפה תרכז את הפעילות חוצת הארגון מבחינה רגולטיבית תפעולית כגון: פעילויות ותחזוק עפ"י תקני השפכים והטיפול במים, הטמעת הרגולציה לגבי נגישות נכים וכ'ו. מבחינת הפרויקטים הנמצאים על הפרק, ונוספים ככל שיהיו, גדולים כקטנים. נוסף לזאת, היא תיקח חלק פעיל ומשמעותי בכל נושא הפיקוח והבחירה של ספקים, קבלנים, כמו גם אפיון הצרכים התפעוליים, הכנת תקציבים ותפעולית עתידית, בניית צוות ועוד..... הרבה!

יוסי סודרי שיחליף כאמור את בן דוד הוא בעל ניסיון רב בניהול, כאשר בעברו ביצע מגוון תפקידים רב במלונות יוקרה ובאזורים שונים. בין השאר ניהל את מלונות הרודס ושרתון מוריה לשעבר באילת, ואת שרתון פלזה בירושלים. ליוסי מחכה עבודה רבה ואתגרים ביניהם מיצובם של המלונות לקהל המתאים. הוא יצטרך להמשיך את תהליך פיתוח הצוות והעקביות השרותית, וזאת עם האתגרים אשר האזור מציב, בעיקר בתחום משאבי האנוש, שימור המרקם האנושי ופיתוחו, המשך פיתוח והגדלת המלון עד הגעה למקסום רווחים.

הבעלים מרק מוסקוביץ' והמנכ"ל, אבי דור, מברכים את יפה על כניסתה לתפקיד החדש ואת יוסי על הצטרפותו למשפחת פרימה ומאחלים להם את מלוא ההצלחה וההנאה ברשת. כל מנהלי הרשת מאחלים המשך ימים של עשייה, צמיחה, עבודה פורייה, שגשוג ושקט מדיני.