מאמרים

המוסיקה של החיים

נכתב על ידי פרימה בלוג.

מוזיקה משפיעה בד בבד, הן על התפתחות המוח והן על המצב הנפשי והמנטלי שלנו. לאחרונה מקובל להשמיע מוסיקה לתינוקות החל מגיל ינקות ואף כשהעובר בבטן- משמיעים לו מוזיקה. אבל איך משפיעה המוסיקה על המוח? בואו נבין...

 השפעת המוזיקה על התפתחות המוח

הידעת כי מחקרים אחרונים מצביעים כי האזנה למוזיקה קלסית יכולה לשפר את האינטליגנציה? במחקר גילו כי אנשים שמאזינים למוזיקה קלסית, כדוגמת: מוצרט, בטהובן, בך ודומיהם, שיפרו את יכולת ההיקש המרחבי שלהם ב 8 או 9 נקודות במבחן האיי-קיו, וזאת יותר מאשר בהאזנה למוזיקה אחרת. ונשאלת השאלה - מהי יכולת ההיקש המרחבי, ומה תרומתה לחיינו? ובכן יכולת ההיקש המרחבי היא היכולת לדמיין תבניות ולסדר אותן ברצף מסוים. יכולת זו משמשת לפתרון בעיות בתחומי הארכיטקטורה וההנדסה, וגם בחיי היום-יום.

השפעת המוזיקה על המוח

 

מעניין לגלות כי גם היכולת הצילומית משתפרת מאוד בעת האזנה למוזיקה קלסית, חשבו מתי אתם זקוקים לשיפור ביכולת הצילומית שלכם, ונסו לשלב האזנה למוזיקה קלסית בעת ביצוע משימות הדורשות יכולת צילומית.

 

השפעת המוזיקה על המצב הנפשי ותהליכי ריפוי בגוף

למוזיקה יש גם השפעה חזקה על מצב הרוח ועל הרגשות, ובכך היא יכולה להשפיע פסיכולוגית על המאזינים. מוזיקה היא דרך תקשורת, צורת ריפוי וצורת ביטוי אצל אמנים ומאזינים.

למלודיות ומקצבים יש תוכן עמוק יותר מאשר שירה וקול. נעשה שימוש במוזיקה כבר לפני מאות שנים לסיוע בריפוי ולשליטה בכאב. שימוש משמעותי במוזיקה נעשה במלחמת העולם השנייה במטרה לעזור לחיילים המשוחררים להתמודד עם הלם קרב, להילחם בסיוטי הלילה ונדודי שינה ולהרגיע חרדה.

מוזיקה יכולה לעזור במצבים של חרדה ואף דיכאון, האזנה למוזיקה מסייעת להתמודד עם ההפרעות הנפשיות, במקום להסתמך על מתן מרשמי תרופות בלבד, אפשר לשלב מוזיקה בחיינו ולהגיע לרמות רוגע ושלווה חדשות. מכאן, ברור ומובן, כי מוזיקה יכולה לשפר את מצב רוחנו גם כשאנחנו חשים דכדוך קל או עצבות, הרי ידוע שבסתיו ובחורף מצב הרוח יורד מעט, הוסיפו מוזיקה לחייכם ותגלו שלווה ואושר חדשים בחייכם. ואם כבר מדברים על סגולות הריפוי של המוזיקה מעניין לדעת כי הקליניקה הראשונה לתרפיה במוזיקה נוסדה בשנת 1950 וכיום קליניקות של תרפיה במוזיקה נפוצות בכל העולם. ומחקרים מוכיחים שוב ושוב כי מוזיקה יכולה להוות חלק חיוני בבריאות וברווחה המנטלית של האדם.

השפעת המוזיקה על המצב המנטלי

השפעת המוזיקה בזמן הריון ולידה

מוזיקה גם מסיחה את הדעת מבעיות היום-יום שלנו, מעיין בועת זמן אחר בתוך השגרה. יישום פרקטי נוסף של מוזיקה כתרפיה הוא בעת לידה. היום מעודדים אימהות הרות ליצור דיסק של שירים אהובים כאמצעי להסחת הדעת בזמן הלידה. יתרה על כן, אימהות רבות מבינות את החשיבות של הקשבה למוזיקה מרגיעה בזמן ההריון והשמעת מוזיקה קלסית לעובר עוד בזמן ההריון.

השפעת המוזיקה על העובר

סרטים וטלוויזיה הם דוגמה מצוינת לדרך בה משתמשים במוזיקה כדי לעורר רגשות ומצבי רוח, כך שהצופים יכולים לחוש את הסצנות. שימו לב לנשימתכם ולפעימות לבכם בפעם הבאה שאתם צופים בסרט וראו כיצד גופכם מגיב אוטומטית למוזיקה... תופתעו לגלות עד כמה הצפיה ברט שונה עם קול וללא קול, שכן המוזיקה שמשתלבת מעמיקה את החוויה ומעוררת את הרגש המתאים ברגע הנכון.

מוזיקה ושיפור התוצאות בספורט

וספורטאים יכולים להעיד עד כמה מוזיקה משפרת את תוצאותיהם, או לכל הפחות הופכת את האימון למהנה הרבה יותר, כמה פעמים המשכתם להתאמן מעבר למתוכנן, רק משום שהאזנתם למוזיקה שכל כך המריצה אתכם ופשוט לא רציתם להפסיק.

השפעת המוזיקה בזמן עיסוק בספורט

מתוך ההבנה הזו מלון פרימה מיוזיק אילת נבחר כמלון בקונספט של מוזיקה, המלון מאפשר לכם לחוות מוזיקה בכל רגע בחופשה שלכם, ובכך משפר את תחושת החופש והשלווה, ולעתים מעורר בכם תחושת שמחה ואושר חדשים. רוצים לדעת עוד על המלון ועל מה שהוא מציע?

בקישור הבא תוכלו לברר:

http://www.prima.co.il/prima-music-eilat-hotel

 התקשרו עכשיו והזמינו מקום לחופשה שכולה מוזיקה...  בטלפון *9995