מאמרים

איך טועמים יין

נכתב על ידי פרימה בלוג.

כדי ללמוד את היין ולזהות את טיבו ואיכותו אנו נזקקים לטעימה מושכלת. בטעימה נוכל לגלות את איכות היין, צבעו, ריחו וטעמו, האם היין צעיר מדי או אולי התיישן יתר על המידה, לאיזו מנה יתאים ועוד.

לכל יין צבע, ריח וטעם האופייניים לו. העין, האף והלשון הם שלושת הכלים העיקריים המשתתפים בטעימה. המוח והזיכרון שלנו יעבדו את הנתונים הסופיים, בהתאם לניסיוננו ולזיכרוננו מהעבר. החלק הקשה ביותר הוא לתאר מה ראינו, הרחנו וטעמנו.

 

חוש המישוש את חוש המישוש נפעיל בשתי דרכים: הראשונה, החזקת כוס היין, ברגל הכוס בלבד, זאת על מנת שלא לחמם את היין ולא להשאיר טביעת אצבעות גסה שתסתיר מעינינו את צלילותו. השנייה, מישוש היין על ידי הלשון, שתלמד אותנו על גזים במשקה, צמיגות, עפיצות (תחושת היובש בפה) וסמיכות (גוף היין). יינות בעלי גוף יעניקו הרגשת סמיכות וימלאו את הפה בטעם עז, עד שנרגיש כאילו הם "לעיסים".

 טעימת יין חוש מישוש

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

חוש הראייה - העין בוחנת מספר גורמים: צלילות, צבע, בדיקת עובי ההילה שנוצרת על שטח פני היין, ה"רגליים" או "הדמעות" הניגרות על דפנות הגביע, לפי צמיגותן, אפשר לקבוע את רמת אחוז האלכוהול ביין. אם נטה את הכוס בזוית של 45 מעלות מעל מפה לבנה או דף לבן, נוכל לבדוק את צבעו של היין. צבע בעל נטייה לגוונים חומים מעיד על יין ותיק, צבע סגול ביין אדום או צבע ירקרק ביין לבן יעידו על יינות צעירים.

 טעימות יין - חוש הראייה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

חוש הריח - זהו החוש המפותח ביותר אצלנו. אדם מסוגל לחוש באלפי גוונים של ריח (בהשוואה לארבעה טעמים בסך הכול). חוש זה אחראי לניחוחות רבים ומגוונים שנריח. ערסול הכוס וסיבובה חושפים את היין לאוויר ומסייעים להתנדפות ריחות בעוצמה גדולה יותר. לכל זן ענבים יש בשומות האופייניות לו בלבד.

 טעימה של יין - חוש ריח

 

 

 

 

 

 

 

 

 

חוש הטעם - חוש הריח הוא החוש החשוב ביותר בעולם היין, וכשהוא חסר יוצא גם חוש הטעם נפסד, אך יין בעצם טועמים, בסופו של יום, בפה. באמצעות הלשון ונקבוביותיה נוכל להרגיש בארבעת הטעמים - מתוק, חמוץ, מר ומלוח. כמו כן, נלמד על מידת היובש של היין. את לגימת היין הראשונה נעביר בכל הפה, כל אזור בפה מרגיש טעמים ותחושות שונות. בנוסף, כדאי לשאוף מעט אוויר לתוך חלל הפה כדי לפתח טעמים נוספים. באמצעות הפה נבדוק את מידת מורכבות היין, את רמת החמיצות והמתיקות שלו, האם הוא ממשיך להתפתח, מה הסיומת שהוא משאיר בפינו ולכמה זמן.

 איך טועמים יין - חוש הטעם

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

חוש השמיעה - השקת הכוסות זו בזו תוך כדי ברכת... לחיים!

 

 לחיים

 

ואיך אומרים זאת בתפוצות?

עברית - לחיים

אנגלית - צ'ירס

צרפתית - סאנטה

איטלקית - סלוטה או צ'ין צ'ין

גרמנית - פרוסט

סקנדינבית - סקול

אירית - סלונצ'ה

סקוטית - סלנצ'יבה

יוונית - יאמאס

ספרדית - סאלוד

פורטוגזית - סלודה

ובברזיל נהוג להגיד גם - טין טין

יפנית - קמפאי

טורקית - שאראף

 

מלון פרימה פארק הוא מלון בקונספט של יין. עכשיו, כשאתם טועמים מקצועיים, אתם מוזמנים לגלות את מגוון הטעמים המדהימים וליהנות מחופשה שכולה יין... מגיי פעם נערכים סופי שבוע בקונספט של יינות, טעמים וצחוק מתגלגל, למידע על האירוע הקרוב המתוכנן, נא ללחוץ על הקישור הבא:

סופ"ש יינות, טעמים וצחוק מתגלגל

למידע נוסף על המלון בקישור:

בית מלון ירושלים - מלון פארק

להזמנת חופשה בטלפון , חייגו:  *9995