מאמרים

מחול הצבעים של החיים

נכתב על ידי פרימה בלוג.

בהרבה מובנים בחיים לצבעים יש משמעות. כשאנחנו רוצים לעצב את הבית נודעת חשיבות רבה לבחירת הצבעים בכל חלל בבית והשפעה על מצב הרוח והאווירהבכל חדר וחדר, בכל חלל וחלל נגזרת בין היתר, מבחירת הצבעים.

גם המגזר העסקי מודע לעובדה שלצבעים יש השפעה רבה, ולכן בכל פעם שרוצים לעצב לוגו למותג חלק חשוב בהחלטות הקשורות לעיצוב הלוגו נוגעות לבחירת הצבעים של הלוגו. לצבעי הלוגו משמעות רבה לגבי הערכים שהמותג רוצה לשדר.

גם ברפואה הסינית יש חשיבות רבה לצבעים. לדוגמה, אבחון האדם ברפואה הסינית נעשה באמצעות צבעי הלשון, הציפורניים, העור, זיו פניו של האדם ואפילו צבעי הבגדים שלו או שלה וכבר מההתבוננות בצבעים המטפל יכול לאבחן ממה סובל אותו אדם, או מה הצ'אקרה, מרכז האנרגיה, לה נדרש טיפול. בנוסף, התפישה של הרפואה הסינית גורסת כי כל צבע מהדהד באופן ייחודי בכל רובד ורובד בגוף (פיזי, רגשי, מנטלי ורוחני), ומאפשר פתיחה שלנו לשפע היקום, לזרימה ולחיבוק בתוכנו.

לרוב האנשים שמורגלים לטפל ברפואה הקונבנציונאלית, זה נשמע מוזר, אבל אם נחשוב על זה לעומק נבין שזה הכלל לא מוזר, ולמעשה יש היגיון רב באבחון ראשוני באמצעות צבעים.  בכתבה הזו נגלה מה הן סגולות הריפוי המיוחסות לחלק מהצבעים, וכיצד זה מתקשר עם תכונות מרפאות  ואפילו עם צבעי הבגדים שנבחר.

צבעים מרפאים

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אדום
האדום הוא  צבע טעון ודו משמעי. הוא מסמל
יצירתיות ויצריות. צבע שמסמל מיניות, ועם זאת צבע שנוטע אותנו בקרקע. גווני אדום בוהק מסמלים דם ומלחמה, ולעומת זאת כשהוא נוטה לארגמן הוא מסמל גבורה ומלכות.
אנשים שאוהבים אדום: בדרך כלל נוטים לדרמטיזציה, יעדיפו לעסוק במשחק או בפוליטיקה. תמיד יהיו במרכז החבורה. אנשים שאוהבים אדום-כתום מתאפיינים בחום ונדיבות.

מהי השפעת הצבע האדום עלינו

תכונות מרפאות: ממריץ את מערכת העצבים, מגרה ומעורר תיאבון, משפר ומעורר תהליכי מטבוליזם בגוף, מעודד יצירת כדוריות דם אדומות, מעודד תפקודי לב - אבל גם עלול לעורר אותם יותר מדי, אז כדאי להיזהר.

 כחול

הצבע הכחולמשדר רוגע ואצילות, והוא מתקשר לשמיים ולאינסוף. עם זאת, הוא נחשב לצבע קר ששומר על ריחוק.
אנשים שאוהבים כחול: בריאים בנפשם ובגופם, אוהבים לעסוק בספורט, נהנים להשיג דברים, גם אם זה דורש השקעת מאמץ מרובה. אוהבי תכלת מתאפיינים במחשבה בהירה, ערנות הנפש ופיקחות השכל, ויכולת הבנה רוחנית של העולם.
תכונות מרפא: מקרר, מרגיע, מרענן. פועל כמשכך כאבים, מועיל נגד נדודי שינה ומפזר מחשבות מדכאות. עוזר לטפל במחלות כבד, ראומטיזם, גירוד, תהליכים דלקתיים וכוויות.

 צהוב

אחד הצבעים החיוביים בסקאלה. משדר חום ואור. צבע של נדיבות, אופטימיות, תקווה וחשיבה חיובית.

הצבע הצהוב מלא אנרגיה
אנשים שאוהבים צהוב: 
יוצרים יש מאין, מלאי תקווה. חותרים באופן תמידי לעתיד טוב. יכולים להיות אמנים - מוזיקאים, סופרים, נגנים או סתם אנשים שנהנים ממלאכת יד.
תכונות מרפאות: הצהוב הוא חיובי, מרגיע את מערכת העצבים. דוחף קדימה לעבר החדש והמתחדש, נותן תחושה של השתחררות מנטל, עוזר להיפטר ממצבים מטרידים וגורם
לעליזות.

 

 

ירוק
הירוק מביע טריות, ראשוניות ומרחב, אינטלקטואליות, תקווה ונעורים. ירוק בהיר מסמל הצלחה והרמוניה, וירוק בקבוק מסמל כושר הסתגלות וקישור לתחומים עיוניים כמו פילוסופיה
.
אנשים שאוהבים ירוק: אנשים פילוסופיים, אוהבים להיות לבד ולא זקוקים לקשרים רבים - מספר מצומצם של חברים מספיק להם כדי להיות מאושרים.

הצבע הירוק מסמל הצלחה והרמוניה
תכונות מרפא: הירוק נחשב לצבע של צ'אקרת הלב הפנימי. הוא מרגיע כאבים, ממריץ גיבוש וצמיחה של תאים (ובדיוק בגלל זה לא מומלץ להקיף חולי סרטן בירוק). משפיע על כאבי ראש, עיניים, הצטננויות חריפות ומחלות בדרכי הנשימה.

 כתום

שילוב גוונים של שני צבעים חמים - צהוב ואדום, לכן מדובר בצבע מאד מוחצן. מצד אחד הוא מסמל אש וסכנה, ומהצד השני בריאות ונעורים. הכתום מזכיר את הזהב, ולכן הוא גם סמל לעושר. במזרח הרחוק הכתום הוא צבע מקודש - נזירים לובשים כתום.
אנשים שאוהבים כתום: אנשים יצריים, אנרגטיים, שמחים, אדיבים, אצילים וגאים. זהו צבע של הצלחה.
תכונות מרפאות: הכתום משפיע על שיקום רקמות של עצבים ושרירים, מעודד מיניות, מרפא מחלות הקשורות בדרכי השתן והמין, מאד עוזר למחלות שנגרמות מקור ולחות, מסייע בטיפול באנמיה.

 ורוד

שילוב של אדום ולבן. צבע של אהבה ואינטואיציה. צבע של הלב החיצוני. אופטימי, ילדותי, ארוטי ומשדר נשיות.
אנשים שאוהבים ורוד: בדרך כלל מדובר באנשים שאוהבים כל מה שקשור לעולם הגשמי, כמו אוכל ומוזיקה. הם נהנים לאסוף חפצים בעלי ערך כספי או סנטימנטלי.


תכונות מרפא: מרגיע, משפר ומחזק את המערכת החיסונית, משפיע בצורה חיובית על תהליכי חילוף חומרים בגוף ומאפשר לאדם לאהוב את עצמו.

 אם השפעתם של הצבעים מרתקת אותך, ודאי יעניין אותך לשמוע על מלון ספא קלאב שכולו בקונספט של סגנון חיים ואיכות חיים: מלון בים המלח