מאמרים

איך נמזוג יין באופן מושלם בארוחת החג

נכתב על ידי פרימה בלוג.

אחד הכוכבים על שולחן החג הוא היין. משפחות רבות מקדישות זמן ומחשבה בבחירת יינות טובים לשולחן החג, האתגר הוא למזוג את היין לכוסות מזיגה אלגנטית. בכתבה הזו נסביר לכם איך עושים את זה.

את היין יש למזוג לאט ובזהירות ולא לשפוך אותו בזרם גדול מדיי לכוס.  המזיגה האלגנטית והנכונה ביותר היא לקחת את כוס היין ביד אחת,  להטות אותה באלכסון לעבר צוואר הבקבוק ולמזוג את היין לתוכה באטיות.  אם תשאירו את הכוס על השולחן ותמזגו את היין לכוס מלמעלה, הסיכון הוא שטיפות יין יתנפצו אל המפה, ומזה נשתדל להימנע.

עניין נוסף שמהווה "איום" על ניקיון המפה, הן הטיפות האחרונות שנתלות על שפת הבקבוק ונוטפות מטה בתום המזיגה, מוזגי יין  מנוסים מסובבים קלות את הבקבוק ומרחיקים אותו מהשולחן תוך משיכה מהירה של הבקבוק לאחור,  בדרך זו טיפות היין האחרונות נשארות תלויות על פיית

הבקבוק ולא על המפה.

ואם למרות הזהירות המפה התלכלכה, הנה כמה טיפים לניקוי מהיר וקל של המפה: אם נשפך יין על המפה מומלץ לשפוך מעט מים על המפה, כדי להחליש את אחיזת צבע היין במפה, ואז לזרות מיד מלח שולחן שלוכד את היין מהמפה ומוציא אותו החוצה. ולאחר מכן לכבס בהרתחה, במידה וזה מתאפשר מבחינת הוראות הכביסה של המפה. זה הסיכוי הטוב ביותר שלכם, לסיים את הערב ולהשאיר את המפה נקיה.

כמובן שאותו כלל יפעל גם על החולצה הלבנה או השמלה, ואם חלילה נשפך יין על העניבות או המקטורנים, ככל הנראה תיאלצו לבקר במכבסת הניקוי היבש שלכם, על מנת להיפטר מהכתמים.

כך או אחרת, אנחנו רוצים לאחל לכם חג שמח ושנה טובה, עם או בלי מפה נקייה בסוף הארוחה.

אוהבים יין? בודאי תשמחו לגלות שאחד ממלונות פרימה הוא מלון בקונספט של יין, הפרטים המלאים בקישור הבא:

פרימה פארק - בית מלון ירושלים