מאמרים

חמישה טיפים לשילוב נכון בין יין לשוקולד

נכתב על ידי פרימה בלוג.

יש שיאמרו שזה לא ניתן לביצוע! שילוב יין ושוקולד, יחד עם זאת בבחירת היין הנכון עם השוקולד הנכון התוצאה יכולה להיות מופלאה ומפתיעה. הנה כמה טיפים למציאת השילוב הנכון בין יין לשוקולד.

השילוב הנכון בין יין לשוקולד

#שילוב בין יין לשוקולד - טיפ מספר 1

נסו למצוא יין שהוא מעט מתוק יותר מהשוקולד.

יינות מתוקים לעניין זה יכולים להיות היינות הלבנים המתקתקים, יינות מבעבעים, ויינות על בסיס פירות מתוקים כמו יין שזיפים.

שילוב בין יין לשוקולד

 

# שילוב בין יין לשוקולד - טיפ מספר 2

נסו למצוא דימיון בין גוף היין לעומק טעמו של השוקולד. לדוגמא יין בטעם קליל יתאים יותר לשוקולד שטעם השוקולד בו עדין יותר, לעומת יינות בעלי גוף עמוק יותר כמו סוגים מסויימים של קברנה סוביניון או מרלו, ילכו היטב עם שוקולד מריר בעל טעם שוקולדי נוכח יותר.

# שילוב בין יין לשוקולד - טיפ מספר 3

שוקולד לבן ניחן בטעם חמאתי יותר ופחות שוקולדי, מהסיבה הזו הוא מטעים ליינות מבעבעים וקלילים או ליינות לבנים ועדינים.

# שילוב בין יין לשוקולד – טיפ מספר 4

אם אתם מחובבי השוקולד חלב למיניהם זנים מסויימים של פינו נאור או מרלו בעל גוף בינוני יילכו מצויין עם שוקולד חלבי מבלי להפריע זה לזה, להיפך הטעמים משתלבים ומעצימים האחד את השני.

# שילוב בין יין לשוקולד – טיפ מספר 5

לאוהבי השוקולד המריר והכהה, שוקולד בעל טעם נוכח וחזק, לעתים ההמלצה תהיה לבחור אלכוהול כבד יותר מיין כמו ברנדי טוב או וויסקי איכותי. אבל אם חשקה נפשכם בשילוב יין לשוקולד כהה רצוי שתיוועצו במומחה היין בחנות היין הקרובה אליכם ותבקשו ממנו להתאים לכם יין קברנה סוביניון או זינפנדל ארומתיים במיוחד מתובלים ומיושנים.

שילוב שוקולד ויין

שילוב נכון בין יין לשוקולד יכול להתאים לערב רומנטי ומיוחד, כמתנה לאדם קרוב ואהוב, בדרך כלל השילוב בין יין לשוקולד נתפס כשילוב רומנטי, חושני ומרגש...

 

אם אתם אוהבים שילובים רומנטיים חושניים ומרגשים ודאי יעניין אתכם לשמוע יותר על סוף השבוע הייחודי שלנו "מתוק ומשכר" שיתקיים במלון פרימה פארק בירושלים, הפרטים המלאים על סוף השבוע בקישור הבא: סוף שבוע מתוק ומשכר.