מי מאמין באמונות תפלות?

נכתב על ידי פרימה בלוג.

מהי בעצם אמונה תפלה? אמונה תפלה היא אמונה שאין לה ביסוס מדעי או מחקרי, לרוב היא אינה רציונאלית, ובמקרים רבים

חמסה, חמסה, בלי עין הרע

 

אנחנו משתמשים במונח "אמונה תפלה" כדי להפחית מדעותיו או אמונותיו של מישהו אחר. יש אמונות תפלות אינדיבידואליות, כלומר אדם מסוים שרק הוא לבדו מחזיק באמונה זו, לכדורגלנים למשל, יש ארסנל מפואר ואדוק של  אמונות תפלות כמו האמונה של אדריאן מוטו (פיורנטינה) – שלובש את התחתונים הפוך במהלך המשחק,  או סיפור משעשע נוסף על פלה המהולל שביקש מחברו לאתר חולצה שנתן לאוהד מפני שמאז שנתן לו את החולצה חלה ירידה בכושרו. החבר מצא את החולצה והחזיר אותה לפלה.מרגע שחזרה החולצה החשובה פלה חזר לכושר נפלא. מזל שהחבר לא גילה לו שהמאמצים לאתר את החולצה לא צלחו, והחולצה אשר 'החזיר' לפלה הייתה סתם חולצת משחק מהשבוע הקודם.

ויש עוד הרבה מאוד אמונות תפלות אינדיבידואליות שאנחנו מכירים או לא מכירים, שכן כל אחד יכול להמציא לעצמו אמונה תפלה. אבל, יש אמונות עממיות שסוחפות אחריהן מיליונים ואף יותר שניתן לעקוב אחר השורש התרבותי או ההיסטורי של אותן אמונות, ולנסות להבין כיצד נולדו אמונות אלו ומדוע השתרשו והפכו לאמונה עממית., כמו למשל חמש האמונות התפלות שמנינו בכתבה זו כדי למנוע מזל רע... חמסה, חמסה, טפו, טפו, אפו

מחול הצבעים של החיים

נכתב על ידי פרימה בלוג.

בהרבה מובנים בחיים לצבעים יש משמעות. כשאנחנו רוצים לעצב את הבית נודעת חשיבות רבה לבחירת הצבעים בכל חלל בבית והשפעה על מצב הרוח והאווירהבכל חדר וחדר, בכל חלל וחלל נגזרת בין היתר, מבחירת הצבעים.

גם המגזר העסקי מודע לעובדה שלצבעים יש השפעה רבה, ולכן בכל פעם שרוצים לעצב לוגו למותג חלק חשוב בהחלטות הקשורות לעיצוב הלוגו נוגעות לבחירת הצבעים של הלוגו. לצבעי הלוגו משמעות רבה לגבי הערכים שהמותג רוצה לשדר.

גם ברפואה הסינית יש חשיבות רבה לצבעים. לדוגמה, אבחון האדם ברפואה הסינית נעשה באמצעות צבעי הלשון, הציפורניים, העור, זיו פניו של האדם ואפילו צבעי הבגדים שלו או שלה וכבר מההתבוננות בצבעים המטפל יכול לאבחן ממה סובל אותו אדם, או מה הצ'אקרה, מרכז האנרגיה, לה נדרש טיפול. בנוסף, התפישה של הרפואה הסינית גורסת כי כל צבע מהדהד באופן ייחודי בכל רובד ורובד בגוף (פיזי, רגשי, מנטלי ורוחני), ומאפשר פתיחה שלנו לשפע היקום, לזרימה ולחיבוק בתוכנו.

לרוב האנשים שמורגלים לטפל ברפואה הקונבנציונאלית, זה נשמע מוזר, אבל אם נחשוב על זה לעומק נבין שזה הכלל לא מוזר, ולמעשה יש היגיון רב באבחון ראשוני באמצעות צבעים.  בכתבה הזו נגלה מה הן סגולות הריפוי המיוחסות לחלק מהצבעים, וכיצד זה מתקשר עם תכונות מרפאות  ואפילו עם צבעי הבגדים שנבחר.

צבעים מרפאים

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ארבע סיבות טובות להאזין למוזיקה בכל יום

נכתב על ידי פרימה בלוג.

אוהבים מוזיקה? עכשיו תגלו מה היתרונות הנוספים של המוזיקה בחייכם

הייתם מסוגלים לדמיין את חייכם ללא מוזיקה? מוזיקה מרגיעה, מקפיצה, משמחת, מנחמת, אבל ידעתם שהיא יכולה לסייע בטיפול בבעיות לב למשל? כל הסיבות למלא את חייכם בתווים וצלילים...

האם שמתם לב למוזיקה שמתנגנת באמצע סצנה מותחת בסרט? יש צלילים מסויימים שמותאמים בדיוק להעלאת המתח והחרדה בגוף? האם שמתם לב ששיר מסויים שמתנגן גורם לכם להתרגשות ולתחושת אהבה? יש צלילים מסויימים, אחרים שמותאמים בדיוק לגרום לכם להרגיש התרגשות ואהבה...

כל כך הרבה מחקרים נעשו בשנים האחרונות והוכיחו מעל לכל ספק כי למוזיקה יש השפעה ישירה על המוח שלנו, השפעה ישירה וכל כך חזקה, שאחרי הכתבה הזו ברור שתבינו כמה חשוב לשלב מוזיקה בחיינו.