איך טועמים יין

נכתב על ידי פרימה בלוג.

כדי ללמוד את היין ולזהות את טיבו ואיכותו אנו נזקקים לטעימה מושכלת. בטעימה נוכל לגלות את איכות היין, צבעו, ריחו וטעמו, האם היין צעיר מדי או אולי התיישן יתר על המידה, לאיזו מנה יתאים ועוד.

לכל יין צבע, ריח וטעם האופייניים לו. העין, האף והלשון הם שלושת הכלים העיקריים המשתתפים בטעימה. המוח והזיכרון שלנו יעבדו את הנתונים הסופיים, בהתאם לניסיוננו ולזיכרוננו מהעבר. החלק הקשה ביותר הוא לתאר מה ראינו, הרחנו וטעמנו.

 

חוש המישוש את חוש המישוש נפעיל בשתי דרכים: הראשונה, החזקת כוס היין, ברגל הכוס בלבד, זאת על מנת שלא לחמם את היין ולא להשאיר טביעת אצבעות גסה שתסתיר מעינינו את צלילותו. השנייה, מישוש היין על ידי הלשון, שתלמד אותנו על גזים במשקה, צמיגות, עפיצות (תחושת היובש בפה) וסמיכות (גוף היין). יינות בעלי גוף יעניקו הרגשת סמיכות וימלאו את הפה בטעם עז, עד שנרגיש כאילו הם "לעיסים".

 טעימת יין חוש מישוש

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

שבעה טיפים חשובים להשלים את משימת "ניקיונות האביב" בזמן ובקלות

נכתב על ידי פרימה בלוג.

זה נשמע כמעט חלומי ואפילו בלתי אפשרי לסיים בזמן ובקלות. כמעט כל אחד יודע שניקיונות האביב זה עניין מתיש ומייגע, אם כך איך ניתן לסיים את הניקיונות בזמן ובקלות? על כך בכתבה הבאה

כל בני המשפחה מנקים

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אוזני המן חגיגיים לפורים

נכתב על ידי פרימה בלוג.

שבוע לפני פורים זה זמן מעולה "להתאמן " באפיית אוזני המן לקראת משלוחי המנות של פורים. החלטנו להפתיע עם מתכון שונה ומעניין, שתוכלו לפנק את המשפחה והחברים.

אוזני המן בניחוח תפוז ובמילוי שקדים עשיר

אוזני המן בניחוח תפוז ונגיעות שקדים